Geros valios žmonių ir VšĮ „Geros valios projektai” dėka nupirkti vandentiekio ir kanalizacijos įrengimai 

2011 m. pabaigoje kilęs gaisras Domėnų kaime Sedos seniūnijoje Mažeikių rajone suniokojo Editos Ramanauskaitės ir jos vyro Jono Kocio gyvenamąjį namą bei jame esantį turtą. Ugnis pasiglemžė neįgalų senolį. Be namų likusi šeima su keturiais mažamečiais vaikais subūrė Sedos seniūnijos bendruomenę: remta pinigais, maistu, drabužiais, padėjo Mažeikių savivaldybė, Sedos seniūnija, mokykla, bažnyčia, bendruomenė. Už paaukotus pinigus nupirkta statybinių medžiagų, medienos namui atstatyti.

Sedos bendruomenė kvietė nelikti abejingus ir pinigais ar savanorišku darbu prisidėti atstatant sudegusį namą. Be pastogės likusi šeima neprarado vilties geriems žmonėms padedant iki rudens atstatyti namą.

Prie šio projekto prisidėjo Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos direktorė Genoveita Gricienė. Ji paragino bendruomenės pirmininkę ir buhalterę teikti į „Všį Geros valios projektai“ paraišką paramai gauti. Taip ir padaryta: operatyviai vyko paraiškos rengimas, nes laukti nebuvo laiko. Bendruomenės buhalterė Valerija Rumbutienė plušėjo prie dokumentų, kartu Su bendruomenės pirmininke Vita Domarkiene lankė nelaimę patyrusią šeimą, rinko reikalingus duomenis ir siuntė paramos teikėjams. Viskas vyko labai sklandžiai ir jau 2012 metų kovo 29 dieną projektas startavo. Prasidėjo projekto viešinimo darbai. Apie vykdomą projektą paskelbta Sedos bendruomenės svetainėje, Būdas žemaičiu laikraštyje, parašytas straipsnis Santarvės naujienų skiltyje, išsiuntinėti kvietimai socialiniame tinklapyje „Facebook“, Mažeikių rajono kaimo bendruomenių sąjungos svetainėje. Žmonės geranoriškai aukojo šiai šeimai. Ir jau 2012 metų gegužės 31 dieną buvo surinkta visa prašoma suma.

Kalbinta Edita dėkojo visiems geros valios žmonėms už pagalbą, nes kaip ji sakė“ dabar reikalingas kiekvienas litas, ir kiekvienas geras ištartas žodis.“

Namas jau baigiamas įrengti. Daugiavaikė šeima dar iki šalčių žada įsikelti į naujus namus. Nors dar nebus viskas įrengta, tačiau, pakalbinta Edita pasakė: „Labai jau laukiame įkurtuvių, kur galėsime gražiai ir šiltai gyventi. Ir dar pridūrė, kad nelaimė Editą ir Joną paskatino oficialiai įteisinti savo santykius“

Šis projektas parodė, kad ištikus nelaimei glaudžiai bendradarbiaudamos gali susivienyti organizacijos, valdžios institucijos, visuomenė, rasti dialogą ir padėti namų netekusiai daugiavaikei šeimai. Pasiektais projekto rezultatais džiaugiamiems ne tik mes, Sedos bendruomenė, bet ir Editos ir Jono Kocių šeima, kuri dėkoja visiems padėjusiems.

Nuoširdų padėkos žodį taria ir Sedos bendruomenė įstaigoms, valdžios atstovams, institucijoms, o ypač geros valios Lietuvos žmonėms, kurie per paramos fondą „Aukok.lt“ dovanojo pinigus projekto tikslui pasiekti. Dėkojame VŠĮ „Geros valios projektai“ mus palaikiusiais ir padėjusiems įgyvendinti projektą „Padėkime atstyti sudegusį namą“.