Joninių šventė atsinaujinusioje Sedos salelėje

Sediškiai švęsti šių metinių Joninių susirinko į atsinaujinusią ir tiesiog spindinčią Sedos salelę. Pagal anksčiau Sedos bendruomenės rašytus projektus: “Varduvos upės salelės - šokių aikštelės, estrados su stogo konstrukcija ir kitų renginiams skirtų statinių statyba”, kurį finansavo ŠVLVVG ir Mažeikių rajono savivaldybė, bei “Poilsio zonos įrengimas Varduvos upės pakrantėje”, pagal paramos kaimo bendruomenių ir kaimo bendruomenių asociacijų veiklos rėmimo, finansuojamo Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos, padaryta tikrai daug: pastatyta visiškai nauja scena, sudėtos naujos grindys, žiūrovų “salėje” pastatyti suoliukai ir uždėtas lengvas vasarinis stogas, vietoje sutręšusio tiltelio į estradą atsirado naujas. Toliau pievelėje pastatyta didžiulė pavėsinė, sūpynės, suoliukai.

Sedos bendruomenės pirmininkės Vitos Domarkienės teigimu, paskutinis projektas “Ir kitus pamatyti, ir save parodyti” sudarytas iš dviejų dalių: neseniai įvykusi kelionė į Pamarį susipažinti su Kintų bendruomene ir per Jonines atsinaujinusios salelės atidarymas. Šis projektas dalinai finansuotas Mažeikių savivaldybės lėšomis.

Linkėjo laimės

Renginio vedantysis Gediminas Jokubauskas pasveikino visus su ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties švente, o meninių kolektyvų pasirodymą pradėjo Sedos kultūros centro kapela “Linksmuolė”. Jos vadovas Kęstutis Dvaržeckis susirinkusius taip pat sveikino su nuostabia švente, su nuostabiai atsinaujinusia salele, o kapela Jonams ir Janinoms atliko keletą smagių kūrinių. Atsisveikinant kapelos vadovas linkėjo visiems būti laimingiems. Kaip visa dar keletą užburiančių šokių žiūrovams dovanojo kitas Sedos kultūros centro kolektyvas - moterų šokių grupė iš šokių kolektyvo “Mitrulis”. Šventės vedėjas pristatė ir svečius iš Žemaičių Kalvarijos kultūros centro. Vienas jų - kaimiškos muzikos kapela “Sosieda”. Jos vadovės Irenos Taujenienės teigimu, Žemaičių Kalvarija ir Seda - esame tikri sosiedai: toje pačioje upėje maudomės, gretimais keliais važinėjame. O ir pirmoji daina bus apie mūsų kraštą.“Kadangi oras nėra labai vasariškas, tai palinguokit, patrepsėkit ir su kaimynais susipažinkit“, - kalbėjo vadovė. „Sosieda“ pagrojo ir padainavo keletą smagių kūrinių, o atsisveikinant vadovė palinkėjo surasti pagaliau tą paparčio žiedą. „O jei ir nesurastumėte -nenusiminkite. Svarbiausia - būkit laimingi“, - linkėjo „Sosiedos“ vadovė. Šventėje dar pasirodė ir kitas Žemaičių Kalvarijos kultūros centro kolektyvas - „Šokio vizija“(vadovė Sandra Jazdauskienė).

Apsilankė ir baikeriai

Šventėje kalbėjęs Sedos seniūnas Algirdas Grinkevičius džiaugėsi, kad esą itin malonu po kurio laiko vėl susitikti labai išgražėjusioje švenčių ir renginių vietoje. Seniūnas linkėjo gerų švenčių ir geros nuotaikos. Nevyriausybinių organizacijų atstovės Loretos Rubežienės teigimu, Sedos bendruomenė turi dvi puikias ir labai darbščias moteris - Vitą Domarkienę ir Valeriją Rumbutienę. Tik jos abi labai kuklios. „O ypač reikėtų pasidžiaugti, kad šiame miestelyje bendruomenė randa kalbą su kultūra,“ - sakė L.Rubežienė. Dar net neįpusėjus koncertui, į salelę įbildėjo šaunieji Žemaitijos baikeriai: palei upės krantinę išsirikiavo ne viena dešimtis žvilgančių motociklų. Aišku, kad nebuvo apsieita be tradicinio Jonų ir Janinų sveikinimo. Visi šių vardų savininkai ir dar viena Joana buvo apdovanoti ąžuolo lapų vainikais. Po meninių kolektyvų pasirodymo šventė persikėlė į pievelę, kur vyko įvairios sportinės rungtys: žolės riedulys, upės tinklinis, tradicinis puodynių daužymas. Šventės dalyviai buvo vaišinami žirnių koše ir gira, o vėlai vakare visus dar linksmino nuotaikinga muzikos grupė „Išjunk šviesą“.