Įvykdyto projekto metu "ROGES RUOŠK VASARĄ, O RATUS - ŽIEMĄ", buvo sukurta prakartėlė Sedos miestui.

Gruodžio 18 d.  Adventinio vakaro pradžioje Sedos miesto aikštėje, Mažeikių dekanato dekanas Sedos parapijos klebonas kun. Modestas Ramanauskas pašventino unikalią  liaudies meistrų sukurtą Prakartėlę. Prakartėlę kūrė liaudies meistrai ne tik iš Sedos, bet ir iš aplinkinių rajonų. Praktinis projekto vadovas buvo Antanas Murauskas, kuris ne tik vadovavo projekto metu, bet ir padarė vieną iš trijų karalių. Medžio drožėjas Silvijus Tendziagolskis iš Nevarėnų išdrožė Mariją, Steponas Kaminas, garsus Telšių meistras, „Aukso vainiko“ laureatas padovanojo Juozapo skulptūrą, Sediškis Evaldas Kareiva-kūdikėlį, Simonas Rolandas Jakšas ir Jonas Kocys - karalius. Liudas Šopauskas iš Kūlupėnų-ąsiuliuką, Vaidas Šopauskas iš Rubikų-avinėlį, Vaida ir Vytautas Blistrubiai-piemenuką. Leonas Derkintis iš Sedos-ėdžias, sediškis Marius Ruškys-tvartelį. Sediškis Tadas Domarkas  -Dovydo žvaigždę, Agnė Domarkaitė padarė šiaudinį angeliuką. Alfredas Kvedaras parūpino tvartelio stogui skiedrų ir transportą tvarteliui pargabenti. Vakarą vedė Lina Rupšienė. Prakartėlės kūrėjai buvo apdovanoti mažomis padėkos dovanėlėmis.

Adventinį vakarą tęsėme pilnutėliame Sedos kultūros centre su aktorės Nijolės Narmontaitės paruošta Kalėdine programa.  Sedos bendruomenė dėkoja visiems prisidėjusiems prie idėjos įgyvendinimo.

 

Projekto organizatoriai Sedos bendruomenė

Projektas finansuojamas iš Mažeikių rajono NVO programos

 

            Rėmėjai: tautodailininkai, medžio drožėjai, apdirbėjai, Sedos parapija, Sedos seniūnija, Sedos kultūros centras, Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas.