Aukok.lt portalo projekto „Ir aš galiu jums padėti“ įgyvendinimas vyko Mažeikių rajone, Kulšėnų kaime, Sedos seniūnijoje.

2020-07-19 kilus gaisrui karštą vasaros dieną visa šeima laiką leido lauke besimaudant tvenkinyje, džiaugdamiesi į pasaulį atėjusio anūkėlio gimimu. Visi kieme buvę namiškiai buvo pusnuogiai ir tiesiogine ta žodžio prasme į gaisrą puolė nuogi. O medinis namas degė žaibišku greičiu. Nors ugnis buvo pastebėta anksti, bet kibirais užgesinti jos nepavyko. Gesindamas gaisrą ranką, nugarą ir padus nudegė Jonaičių sūnus, bet namuose ir jame buvusio turto nepavyko išgelbėti net į gaisravietę sulėkusiems gaisrinės automobiliams. Šeima liko kaip stovėjusi lauke. Sudegė viskas, kartu ir atėjusio į pasaulį anūkėlio visas kraitelis. Šeima laikinai glaudžiasi lauko virtuvėje. Tačiau žiemoti joje nėra galimybių. Ir jų pačių ir bendruomenės noras būtų kuo greičiau atstatyti namą ir nors į vieną kambarį iki žiemos šalčių įeiti gyventi. Draugiški žmonės padėjo kas kuo galėjo, bet ištikus tokiai nelaimei reikia labai daug lėšų.

Taip skambėjo ir toks buvo bendruomenės tikslas rašant projektą portale Aukok.lt. Paskelbus   projektą portale Sedos bendruomenės nariai viešino projekto tikslus ir uždavinius „Facebook“ paskyroje, siuntė pranešimus žmonėms, ragino verslininkus, Mažeikių rajono įmones, skelbė informaciją (sedosbendruomene.lt), Mažeikių savivaldybės (mazeikiai.lt) svetainėse, skelbė radijo stotyje Mažeikiai FM,  laikraščiuose. Prašė, ragino geranoriškai aukoti pinigus aukok.lt portale projekto  numatytam tikslui kuo greičiau padėti atstatyti sudegusius namus.  

           Aktyviai skleidžiant informaciją apie Jonaičių šeimą ištikusią nelaimę, geros valios žmonių per aukojimo portalą Aukok.lt suaukojo visą numatytą sumą 14500,00 Eur. 

         Gavus 14 500 eurų paramą, už dalį suaukotų pinigų, bendruomenė šeimai jau padėjo nusipirkti statybinių medžiagų, šildymo sistemos, santechnikos ir kanalizacijos įrengimui reikalingų prekių. Likusią sumą panaudos artimiausiu laiku, šeimai nusprendus koks yra labiausiai trūkstamų prekių poreikis, taip pat į šiuo metu esančias karantino galimybės. 

Bendruomenė dėkoja portalui Aukok.lt, visiems žmonėms už ištiestą pagalbos ranką nuo gaisro nukentėjusiai šeimai.


 

Sedos bendruomenė vykdo 2019 metais parengtą projektą „Joninės Sedoje“. Projektas parengtas pagal Šiaurės vakarų Lietuvos vietos veiklos grupės vietos plėtros strategijos priemonę "Kultūros savitumo išsaugojimas, tradicijų tęstinumas".

Projekto tikslas: atgaivinti ir puoselėti Joninių dvasią Sedoje, skatinanti žmonių saviveiklą, užimtumą, bendruomeniškumą, populiarinti Sedos bendruomenę rengiant tradicinius renginius, taip padedant išsaugoti ir puoselėti krašto savitumą, bei užtikrinti šių veiklų tęstinumą.

Vykdant projekto numatytus uždavinius įsigyta 10 moteriškų tautinių kostiumų.

Birželio 23 dieną Sedos Varduvos upės salelėje rengiama etnokultūrinė konferenciją Joninių tema ir  tradicinė Joninių šventė.

Projekto partneriai: Mažeikių rajono savivaldybė, Sedos seniūnija, Sedos kultūros centras, Mažeikių muziejus, Žemaitijos skautų organizacija, Šerkšnėnų seniūnijos bendruomenės centras,  Šerkšnėnų kultūros centras, Auksodės kaimo bendruomenė, Ukrinų kaimo bendruomenė, Renavo dvaro sodyba, Sedos PSPC.

Projekto rėmėjai: ŠVLVVG, Europos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai, Leader programa. 

LAUKIAME VISŲ POPULIARIAUSIOJE IR DIDŽIAUSIOJE LIETUVOJE VASAROS SAULĖGRĮŽOS ŠVENTĖJE – JONINĖSE!!!

Sedos bendruomenė baigė įgyvendinti Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos, programos priemonės Nacionalinė parama kaimo bendruomenių veiklai finansuojamą projektą "Poilsio zonos įrengimas Sedos sporto komplekse". Bendra projekto vertė 6000,00 Eur. Lėšas projekto įgyvendinimui skyrė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija 5000,00 Eur. ir Mažeikių rajono savivaldybė 1000,00 Eur. Projekto tikslas - sutvarkyti sporto komplekso poilsio zoną, esančią Sedos m. Mažeikių r. sav., pritaikant Sedos seniūnijos gyventojų ir svečių laisvalaikio bei poilsio organizavimui, taip gerinant miesto įvaizdį. Projekto metu pastatyta medinė pavėsinė su stogu, pavėsinės viduje padaryti suolai ir stalai. Pavėsinės su stalais ir suolais rangos darbus atliko Alfredo Kvedaro įmonė.  Sedos seniūnija prisidėjo organizuojant ir atliekant gerbūvio darbus. Grunto paruošimui pagalbos rangą ištiesė Sedos seniūnijos gyventojai Andrius Razdobrejevas ir Giedrius Pivorius. Belieka palinkėti smagaus laiko leidimo naujoje poilsio zonoje.

Dėkojame Jums, kad esate su mumis bei  kasmet prisidedate prie Sedos bendruomenės rėmimo,  skirdami 2 %  nuo pajamų mokesčio. Mums labai reikia Jūsų palaikymo ir paramos tam, kad kartu galėtume nuveikti dar daugiau darbų.

Paremti mus galite pasinaudodami įstatymo suteikta teise – dalį (iki 2%) sumokėto gyventojų pajamų mokesčio pervesti į Sedos bendruomenės atsiskaitomąją sąskaitą.

Sedos bendruomenės rekvizitai:

Paramos gavėjo identifikacinis numeri (kodas)  167373961

Paramos gavėjo pavadinimas   Sedos bendruomenė

Pastaba: nusprendus pajamų mokesčio dalį skirti paramos gavėjui ilgiau kaip vienerius metus, pildomas E5 laukelis, prašymo formoje įrašant paramos laikotarpio pabaigos metus.

Prašymus galite teikti iki š. m. gegužės 1 d.